Home FAQ – najczęściej zadawane pytania

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Nie ma konkretnego wieku, w którym możemy rozpocząć zabiegi estetyczne lub kosmetyczne – wszystko zależy od nas i stanu naszej skóry. Nie zalecamy rozpoczynania w zbyt młodym wieku, o ile nie mamy do czynienia z bardzo specyficznymi problemami takimi jak blizny lub plamy. Na zabiegi przeciwstarzeniowe możemy decydować się około trzydziestego roku życia.

Kwas hialuronowy jest cząsteczką, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Znajduje się w ciałku szklistym oka, w płynie maziowym obecnym w stawach i jest jednym z głównych składników przestrzeni międzykomórkowej („galaretka”, która wypełnia skórę właściwą i zawiera fibroblasty). Cząsteczka ta działa jak gąbka – ma zdolność wiązania wody w ilości do 1000 razy przekraczającej jej masę. Niestety, wraz z wiekiem nasz organizm produkuje coraz mniej kwasu hialuronowego, a ten, który jest produkowany ma gorszą jakość. Skóra traci elastyczność, staje się bardziej sucha i traci objętość. Dlatego zastrzyki z kwasu hialuronowego pomagają odwrócić efekty działania czasu.

Kwas hialuronowy sprzedawany do wypełniania zmarszczek jest produkowany w laboratorium w procesie biofermentacji. Nie pochodzi od zwierząt i jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę.

Lekarz zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zmniejszyć nasz dyskomfort. Zabiegi iniekcyjne są praktycznie bezbolesne, ponieważ wypełniacze FILLMED zawierają preparat znieczulający lidokainę. W przypadku szczególnej wrażliwości pacjenta na ból, lekarz może zastosować znieczulenie miejscowe.

W przypadku procedur medycyny estetycznej nie ma „zerowego ryzyka” wystąpienia działań niepożądanych. Jeśli jednak się pojawią, są one zazwyczaj minimalne. Niewielkie zaczerwienienie, siniaki lub łuszczenie się skóry po peelingu chemicznym, lekkie siniaki wokół miejsc wstrzyknięć są normalnym zjawiskiem, które mogą być złagodzone przy użyciu odpowiedniego kremu lub przysłonięte lekkim makijażem. Jeśli zaobserwujemy nietypowe objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Zanim zdecydujemy się na zabieg, lekarz zawsze poinformuje nas o ewentualnych skutkach ubocznych, nawet tych bardzo rzadkich.

Efekty uzyskane podczas sesji będą widoczne przez 6 do 9 miesięcy, w zależności od pacjenta i wstrzykiwanego produktu. Produkt nie znika jednak całkowicie. Jeśli zdecydujesz się na kontynuację leczenia, objętość wstrzykiwanego produktu może zostać zmniejszona, a sesje nie będą musiały być tak regularne.

Od 40 lat Filorga zajmuje wiodącą pozycję na rynku medycyny estetycznej. Dzięki profesjonalnym rozwiązaniom w terapiach przeciwstarzeniowych stosowanych przez najbardziej cenionych dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej, marka jest obecna w klinikach na całym świecie.
Formuły preparatów FILLMED przygotowywane są w fabryce w Belgii, gdzie podlegają restrykcyjnemu monitoringowi produkcji zgodnie z międzynarodowymi standardami. Aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo ich stosowania regularnie przeprowadzane są kontrole jakości, a każda strzykawka podlega indywidualnemu przeglądowi.
Unikatowe badania oparte na ocenie klinicznej i pomiarze instrumentalnym potwierdziły wysoką skuteczność i tolerancję preparatów FILLMED.

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać