PROCEDURY ESTETYCZNE
WYPEŁNIANIE
WSKAZANIA – głębokie zmarszczki, utrata objętości, odmłodzenie rysów twarzy
Zabiegi są przeprowadzane przy użyciu różnej gęstości kwasu hialuronowego, który występuje naturalnie w naszym organizmie. Kwas hialuronowy dodaje skórze objętości, która powoduje natychmiastowe wypełnienie zmarszczek poprzez „wypchnięcie” skóry. Preparat wstrzykiwany jest przez lekarza wzdłuż zmarszczki.
Rezultaty otrzymane podczas zabiegu są widoczne od 6 do 9 miesięcy w zależności od pacjenta i wstrzykiwanego preparatu. Jednakże, mimo iż produkt jest całkowicie wchłaniany, rezultaty kliniczne nie znikają całkowicie. Jeśli zdecydujemy się na kontynuację leczenia, objętość wstrzykiwanego produktu może zostać zmniejszona, a sesje nie będą musiały być tak regularne.
GDZIE NAJLEPIEJ DZIAŁA – Twarz.
CO NALEŻY WIEDZIEĆ:
Jeden 30-minutowy zabieg wystarczy, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona lub mogą pojawić się niewielkie siniaki. Wszystkie te objawy znikają po kilku dniach.
- Zabieg wykonywany jest podczas 3 do 5 sesji w odstępach od dwóch do trzech tygodni. Sesje „podtrzymujące” odbywają się co 3 do 6 miesięcy, w zależności od potrzeb skóry i stopnia jej starzenia się.
Zabieg trwa od 30 do 45 minut.
- Po zabiegu nie ma potrzeby rezygnowania z codziennych zajęć. Istnieje jedynie niewielkie ryzyko zaczerwienienia lub siniaków w miejscach wstrzyknięć, które szybko i naturalnie znikają.
- Przeciwwskazania: ciąża lub karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne lub leczenie immunoterapeutyczne, alergie, infekcje lub stany zapalne w leczonej strefie (strefach).
- Aby uzyskać więcej informacji na temat działań niepożądanych, należy zapoznać się z instrukcją użycia.
KONTUROWANIE TWARZY
Iniekcje z kwasem hialuronowym
WSKAZANIA – obszary, na których widoczny jest brak objętości, głębokie zmarszczki
Za pomocą wypełniaczy z kwasu hialuronowego można skorygować i odbudować obszary, gdzie nastąpiła utrata objętości (skronie, policzki). Produkt trafia dokładnie tam, gdzie został wstrzyknięty, co pozwala osiągnąć wysoki stopień precyzji zabiegu i satysfakcjonujący wynik.
Efekty utrzymują się minimum 9 miesięcy.
GDZIE NAJLEPIEJ DZIAŁA – kości policzkowe, głębokie fałdy nosowo-wargowe, policzki
CO NALEŻY WIEDZIEĆ :
Wystarczy jeden zabieg, który trwa około 30 minut. Po sesji skóra może być czasami nieco zaczerwieniona lub lekko posiniaczona, ale wszystkie te ślady znikną już po kilku dniach.
- Efekty są widoczne tuż po zabiegu.
- Nie ma potrzeby rezygnowania z codziennych zajęć, wystarczy odrobina makijażu korygującego.
Odczuwanie bólu zależy od obszaru poddawanego zabiegowi. Lekarz może zaproponować znieczulenie miejscowe.
- Rekomenduje się łączenie zabiegów przywracających objętość z innymi technikami przeciwstarzeniowymi (mezoterapia, peelingi, toksyna botulinowa, lasery, radiofrekwencja itp.)
- Przeciwwskazania: ciąża lub karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne lub leczenie immunoterapeutyczne, alergie, infekcje lub stany zapalne w leczonej strefie (strefach).
WIELOKIERUNKOWA REWITALIZACJA
Mezoterapia przeciwstarzeniowa (wielokierunkowa rewitalizacja)
WSKAZANIA – matowa, zwiotczała skóra z utratą jędrności/elastyczności.
Zarówno preparat, jak i metoda bardzo różnią się od zastrzyków kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej.
Z czasem skóra traci ważne substancje, takie jak kwas hialuronowy, a w miarę upływu czasu zmienia się jej koloryt, elastyczność, grubość i zdolność do nawodnienia maleją.
Mezoterapia polega na serii powierzchniowych mini-iniekcji, podczas których wstrzykiwany jest w skórę bogaty koktajl składników – witamin, aminokwasów i pierwiastków śladowych w połączeniu z kwasem hialuronowym o małej cząsteczce – który rewitalizuje i stymuluje naturalne procesy zachodzące w skórze. Skóra odzyskuje swoją jakość i blask, jest jaśniejsza, bardziej jędrna….. Mezoterapia to zabieg rewitalizujący, który możemy przeprowadzić w każdym wieku od 30. roku życia, zarówno w celu profilaktyki, jak i niwelowania oznak starzenia.
GDZIE NAJLEPIEJ DZIAŁA : rewitalizacja twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni, skóry ud i ramion
CO NALEŻY WIEDZIEĆ :
- Zabieg wykonywany jest w serii od 3 do 5 powtórzeń w odstępach od dwóch do trzech tygodni. Sesje odbywają się co 3 do 6 miesięcy, w zależności od potrzeb skóry i stopnia jej starzenia się. Zabieg trwa od 30 do 45 minut.
- Nie ma potrzeby rezygnowania z codziennych aktywności, istnieje jedynie niewielkie ryzyko zaczerwienienia lub zasinienia w miejscach wstrzyknięć, które szybko i naturalnie znikną.
- Ból jest znośny (igła jest krótka i delikatna), ale w razie potrzeby lekarz może zastosować miejscowe znieczulenie.
Przeciwwskazania: ciąża lub karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne lub leczenie immunoterapeutyczne, alergie, infekcje lub stany zapalne w strefie lub w strefach poddanych zabiegowi.
NAWILŻANIE INIEKCYJNE
Głęboko nawilżające wstrzyknięcia
WSKAZANIA: matowa, sucha, wiotka skóra z utratą jędrności/elastyczności i komfortu.
Zastrzyki te polegają na serii wielu nakłuć w głębsze warstwy skóry (mid-dermis) przy użyciu kwasu hialuronowego o niezwykle nawilżających właściwościach. Kwas hialuronowy przyciąga i zatrzymuje wilgoć, jest w stanie zatrzymać cząsteczki wody tysiąc razy większe niż jego waga. Zapewnia długotrwałe nawilżenie skóry.
GDZIE NAJLEPIEJ DZIAŁA: twarz, delikatne obszary wokół oczu i ust, skóra szyi i dekoltu, wierzch dłoni.
CO NALEŻY WIEDZIEĆ :
Zabieg wykonywany jest w serii 3 powtórzeń w ciągu miesiąca. Sesje odbywają się co 3 do 6 miesięcy, w zależności od potrzeb skóry. Zabieg trwa około 30 minut.
- Nie ma potrzeby rezygnowania z codziennych aktywności. Istnieje jedynie niewielkie ryzyko zaczerwienienia lub zasinienia w miejscach wstrzyknięć, które szybko znikają.
- Ból jest znośny (igła jest krótka i delikatna), ale można zastosować krem znieczulający.
Przeciwwskazania: kobiety w ciąży lub karmiące piersią, choroby autoimmunologiczne lub leczenie immunoterapeutyczne, alergie, infekcje lub stany zapalne w leczonej strefie (strefach).
PEELINGI
Peelingi powierzchniowe
WSKAZANIA: nierówna powierzchnia skóry, rozszerzone pory, zaczerwienienie skóry i drobne zmarszczki
Lekarz może dozować stężenie kwasu glikolowego w zależności od stanu i potrzeb skóry. Zabieg peelingu można również łączyć z sesjami mezoterapii.
GDZIE NAJLEPIEJ DZIAŁA: twarz, szyja, dekolt, dłonie
PRZED PEELINGIEM
- Należy unikać przebywania na słońcu.
- Lekarz może poprosić o stosowanie specjalnego kremu przez 8 dni przed sesją, aby stworzyć optymalne warunki do peelingu i przygotować skórę do zabiegu.
PODCZAS PEELINGU
- Peeling przebiega w 3 etapach: oczyszczanie skóry specjalnym produktem przygotowawczym, pozostawienie na kilka minut roztworu złuszczającego i na koniec preparatu neutralizującego.
PO PEELINGU
- Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona lub delikatnie się łuszczyć, co jest normalnym objawem. Po peelingu powinno się regularnie stosować zabiegi o działaniu regenerującym oraz nawilżającym.
- Należy unikać ekspozycji na słońce i stosować krem z bardzo wysokim filtrem przeciwsłonecznym.
CO NALEŻY WIEDZIEĆ :
- Zabieg należy powtarzać ok. 3-5 razy w odstępach od dwóch do trzech tygodni. Pojedynczy zabieg trwa około 15 minut.
- Po zabiegu skóra może być wrażliwa i nieco zaczerwieniona. Należy stosować się do zaleceń lekarza (stosować filtr przeciwsłoneczny).
Przeciwwskazania: produkt nie może być stosowany na podrażnioną skórę, opryszczkę na twarzy, ostre wrzody lub po kuracji retinolem (lub innej potencjalnie drażniącej substancji). Na tydzień przed zabiegiem na danym obszarze nie można przeprowadzać zabiegu depilacji, elektrolizy ani laserów. Nie można też golić danego obszaru do 4 godzin przed zabiegiem. Należy unikać ekspozycji na słońce przez tydzień po peelingu.